<- rok 2007                       rok 2009 ->

 

 

Memoriál Sváti Pulce 2008

3. ročník, 23.-25. května 2008

 

Účastníci Memoriálu Sváti Pulce 2008

 

Třetí ročník Memoriálu Sváti Pulce začal slavnostním zasazením nové cedule k Sváťovu památnému stromu. Organizační team a pár dobrovolníků se chopili lopaty, betonu a kolečka a nechali ředitele, aby to všechno udělali sami. Poskytli ovšem podporu v podobě točeného piva a dobrých rad.

 

 

Poté se všichni přesunuli do restaurace. Neznalému oku by se mohlo zdát, že všichni jen nezřízeně popíjejí, ovšem objektivy fotoaparátu nemohly zachytit šustění seznamů, či podepisování a razítkování diplomů a průkazek. Také nezachytily rady zkušenějších Pulců začátečníkům, jak si rozvrhnout síly na zítřejší den, kdy se najíst, či co prodávají ve stánku na Milešovce.

 

 

Ráno začalo pro ředitele a jejich pomocníky nafukováním. A to "slavobrány" našeho sponzora, který věnoval pro vylosované účastníky hodnotné reklamní předměty.

 

 

Celý memoriá proběhl v poklidu a odpočívající jedinci se mohli ve volné chvíli zúčastnit "Golfového turnaje osobností" ve kterém byl osobností každý účastník.

 

 

Závěr tohoto ročníku byl naplněn přísliby většího počtu výstupů na příští rok. Počkejme si ale jak to dopadne za rok, protože mnozí z nich si neuvědomili, co převzetím diplomu, vlastně slibují

 

Všechny fotografie hledejte na Rajčeti.

 

Statistický pokus

 

V rámci akce proběhl statistický pokus, kdy si jednotliví účastníci zapisovali čas výstupů a sestupů. Pokus měl za úkol zjisti, jak si jednotliví účastníci rozkládají síly a zda je rychlost výstupů vzestupná, či sestupná. Z výsledků mělo být vidět, jak jedinci, kteří nebojují o titul postupně zemdlévají a zpomalují a naopak borci, kteří o titul bojují přidávají na rychlosti, aby to ještě stihli. Největší slabinou celého pokusu ovšem bylo vedení Memoriálu, které všem účastníkům svou představu nesdělilo. Každý si totiž chodil jak chtěl, nedbaje naší představy o krásném grafu. Jediný výsledek z tohoto pokusu (bylo odhlasováno, že data se falšovat nebudou) je tedy graf těch, kteří dosáhli nejvyššího titulu pulec-muž. Zde ovšem narážíme na jednu velikou zajímavost, pokud se na graf pozorně zadíváte, připomíná Milešovku. Pokus tedy nenaplnil naše představy, ale ukázal nám pravý význam účasti na Memoriálu.

 

Graf výstupů a sestupů Pulců-mužů 2008

 

 


 

Zimní výstup na Milešovku 2008

2. výstup, 7.února 2009

 

Účastníci zimního výstupu na Milešovce

 

Zimní výstup na Milešovku byl zorganizován proto, aby účastníci květnového výstupu zažili i Milešovku zasypanou sněhem a ne jen zalitou potem. Měl to být výstup v extrémních podmínkách, aby si při dalším Memoriálu mohli všichni říct: "Dneska je to pohodový výstup, ne jako v zimě, kdy tu bylo po pás sněhu." Tyto představy se však tento rok nenaplnily. Nebyla dokonce ani vichřice, jako loni. V něčem ale byl tento výstup extrémní a to v množství a rozmanitosti domácích nápojů, které si jednotliví účastníci přinesli. Nalezly se zde opravdu snad všechny domácí pálenky od mandlovice přes slivovici, ořechovici, vínovici, hruškovici, meruňku a jako taková sladká tečka za tím naším případem, bylo svařené víno ochucené rumem. Navzdory těmto faktům, všichni účastníci zdolali vrchol bez problémů a ani po cestě domů nedošlo k žádným nepřístojnostem. Nezbývá než doufat, že příští rok napadne více sněhu, abychom nemuseli v této tradici pokračovat a zvyšovat množství nápojů, aby výstup byl zase o něco extrémnější.

 

Fotografie naleznete zde.

 

 


 

sepsal Jirka